Kézenfogva Összefogás a Fogyatékosokért Alapítvány
Egyéb
Tevékenység
Magyarországon minden huszadik ember él mozgásszervi, érzékszervi, értelmi vagy kommunikációs akadályokkal, ami jelentős kihívások elé állítja őket és családjaikat. Ezek az akadályok nehezek, de nem leküzdhetetlenek. Rajtunk is múlik, hogy felülkerekednek-e.
A KézenFogva Alapítvány 1993 óta dolgozik egy befogadó társadalomért, melyben a fogyatékos emberek és családjaik képesek méltósággal élni mindennapjaikat.
Életük minden fázisában támaszt nyújtunk. Segítünk a családok lelki energiáinak megújításában, a munkahely keresésben, társadalmi érzékenyítésben, lakhatási problémák megoldásában vagy éppen jogi kérdésekben. Semmilyen adottság vagy körülmény nem lehet akadálya, hogy szerető család vegye őket körül, önállóan közlekedhessenek, állandó munkahelyük vagy éppen saját otthonuk legyen.
2015-ben kezdtük el fejleszteni a Komplex családtámogató szolgáltatásainkat, amelynek elemei:
1. Család-és párterápiás, konzultációs szolgáltatás, mely keretében pszichés támogatást nyújtunk (konzultáció akut elakadások, krízisek során, pszichoedukáció, mentálhigiénés segítségnyújtás, terápiás segítségnyújtást lelki- és életvezetési problémák megoldása, rendezése) és a
2. Csoportos tanácsadás szülők számára szolgáltatás (tematikus szülőcsoportok), mely hasznos mentálhigiénés ismereteket nyújt, jogi és gyakorlati információt adnak, és megtartó közeget biztosítanak sorstárs szülők számára.
A szolgáltatásainkról honlapunkon tud bővebben tájékozódni (www.kezenfogva.hu/csaladterapia), amelyek 2015 szeptembere óta működnek. Jelenlegi kapacitásaink mellett havonta 10 családterápiás ülést tudunk biztosítani és évente 2 tematikus szülőcsoportot tartunk. A Családterápiás szolgáltatásban egy negyedév alatt átlagosan 8 család tud részt venni, egy tematikus szülőcsoportra pedig átlagosan 16 szülő jön el. Ezt a kapacitást azonban az igények jóval meghaladják, folyamatosan több család vár a szolgáltatások igénybevételére.
Az elmúlt években közel 80 család vette igénybe a Családterápiás szoláltatást, amely családokban a szülők közötti kapcsolat erősödött, a konfliktusok családon belül csökkentek, a fogyatékosság diagnózis elfogadása és feldolgozása megtörtént és a családi élet kiegyensúlyozottabbá vált.
Mire gyűjt
A fogyatékos gyermekek és családjaik lelki energiáinak megújítása, frissítése.